2010

AUDIOVZPOMÍNKY JIŘINY ŠVORCOVÉ

01 Září

Jiřina Švorcová za mikrofonem! Natočila své vzpomínky!

Objednací číslo: 205548

Cena: 199 Kč. Objednávejte ZDE.

Audio

Herečka Jiřina Švorcová opět pracuje! Legendární Žena za pultem totiž vydává knihu a natočila v nahrávacím studiu své vzpomínky. V podobě 2CD je 6. září 2010 vydá vydavatelství Fonia. Všichni příznivci populární herečky se mohou těšit nejen na její hlas a vyprávění o životě, ale i na knihu nazvanou Jiřina Švorcová – Osobně, kterou napsal novinář Miroslav Graclík.

Herečka Jiřina Švorcová vypráví svůj životní příběh na 2CD. Vzpomíná na dětství a mládí, připomíná své slavné divadelní, filmové i televizní role. Nahrávka zvukových memoárů poodhaluje i soukromý život herečky. Po životních cestách provází posluchače svým nezaměnitelným hlasem a dokazuje, že je bez diskuze stále výraznou recitátorkou a herečkou. Režie zvukové nahrávky se ujal zkušený František Špergr a scénář si napsala sama umělkyně spolu s Miroslavem Graclíkem.

„Jsem ráda, že jsem mohla tuhle zkušenost absolvovat a po letech se dostat k mikrofonu. A zjistit, že si s ním ještě vím rady, že umím mluvit, dýchat a že mikrofon zůstal mým kamarádem, jakým býval před lety. Jsem vděčná těm, kteří mi umožnili tuhle práci udělat,“ řekla nám Jiřina Švorcová, jejíž nové a svým způsobem i ojedinělé album AUDIOVZPOMÍNKY vyjde již 6. září 2010.

Začátkem října se potom na knihkupeckých pultech objeví kniha nazvaná Jiřina Švorcová – Osobně s podtitulem Zpověď Ženy za pultem, kterou vydá nakladatelství XYZ. Jedná se o obsáhlý a velmi otevřený rozhovor, který s ní vedl novinář Miroslav Graclík. Ve výpravné knize budou stovky mnohdy raritních a dosud nezveřejněných fotografií, které ze svého archivu poskytla sama umělkyně. A nebudou chybět ani názory známých tváří na Jiřinu Švorcovou a také co si o nich myslí ona sama i kompletní výpis jejích divadelních a filmových rolí a další faktografické údaje. Podzim 2010 bude zkrátka ve znamení Jiřiny Švorcové!


Miroslav Donutil a Černí baroni

01 Září

4CD Miroslav Donutil – Černí baroni (Miloslav Švandrlík)
datum vydání: 6.9.2010

Objednávkové číslo: 209547

Cena: 299 Kč. Objednávejte ZDE

Legendární Černí baroni v podání Miroslav Donutila! Jedno z nejslavnějších děl českého humoru se konečně dočkalo velkolepé audio podoby. Nikdo jiný než Miroslav Donutil nemohl lépe oživit u mikrofonu postavy a postavičky vojáků a „lampasáků“ kultovního Švandrlíkova románu.

Často bývají Černí baroni označováni za úsměvnou knihu o neveselé době, neboť připomínají smutně proslulé „pétépáky“ a chmurnou dobu padesátých let. Přesto se kniha těší oblibě již několikáté čtenářské generace, a to hlavně díky vtipu, nadhledu a humornému líčení osudů vojína Kefalína, majora Terazkyho a dalších příslušníků pomocných vojenských jednotek československé lidové armády. Zlidovělé hlášky a oblíbené postavy jsou nejlepším důkazem nadčasovosti této knihy. Miroslav Donutil vytvořil ve filmové adaptaci Černých baronů nezapomenutelnou postavu poručíka Troníka a jako herec má na svém kontě další komické role všemožných velitelů, důstojníků a mužů v zeleném. Jeho interpretace Černých baronů je pro posluchače pravým požitkem

Legendární Černí baroni v podání Miroslava Donutila vyjdou v září na 4CD!

27 Červenec
Jedno z nejslavnějších děl českého humoru se konečně dočkalo velkolepé audio podoby. Nikdo jiný než Miroslav Donutil nemohl lépe oživit u mikrofonu postavy a postavičky vojáků a „lampasáků“ kultovního Švandrlíkova románu.

Často bývají Černí baroni označováni za úsměvnou knihu o neveselé době, neboť připomínají smutně proslulé „pétépáky“ a chmurnou dobu padesátých let. Přesto se kniha těší oblibě již několikáté čtenářské generace, a to hlavně díky vtipu, nadhledu a humornému líčení osudů vojína Kefalína, majora Terazkyho a dalších příslušníků pomocných vojenských jednotek československé lidové armády. Zlidovělé hlášky a oblíbené postavy jsou nejlepším důkazem nadčasovosti této knihy. Miroslav Donutil vytvořil ve filmové adaptaci Černých baronů nezapomenutelnou postavu poručíka Troníka a jako herec má na svém kontě další komické role všemožných velitelů, důstojníků a mužů v zeleném. Jeho interpretace Černých baronů je pro posluchače pravým požitkem.

Přečíst celý článek »

Slovácko sa nesúdí

01 Březen

Pavel Liška, Tomáš Matonoha – Slovácko sa nesúdí (Zdeněk Galuška)
Úprava a režie zvukové nahrávky: František Špergr
Zvuk, střih a mastering: Ivan Mikota
Hudba: Fontana Music Library
Produkce: Eva Laštovičková

2 CD obj.č.: 209546 naše cena: 199,- Kč

Dostupnost: POPRON
Datum vydání: 1.3.2010

Přečíst celý článek »

To na tobě doschne

04 Leden

datum vydání: 4. 1. 2010

typ nosiče: CD obj. č.: 209545 cena: 199,00 Kč

Herec Jan Kraus a spisovatel Ivan Kraus čtou humorné povídky. Bratři Krausovi navázali na úspěšnou nahrávku “Číslo do nebe” a sešli se znovu společně na pódiu pražského divadla Viola. Ivan Kraus vybral povídky ze své knihy “To na tobě doschne” a společně se svým bratrem Janem, známým hercem a moderátorem, se ujal jejich četby. Veselé příběhy velké a velmi originální rodiny Krausovy interpretují oba sourozenci o to věrohodněji, že oni sami byli hrdiny a účastníky většiny úsměvných příhod.

Přečíst celý článek »